خواجه نظام‌الملک نظامیه را می‌ساخت.

ابوسعید نیشابوری بسیار زر عمارت را تصرف نمود.

خواجه گفت اندوه من از آن نیست که تو خیانت کردی یا دیگری...

بلکه اندوه من بر زمانی است که فوت شده و تدارکات آن ممکن نه!

می‌خواستم این مدرسه را بنا محکم باشد، مانند جامع منصور و بیمارستان عضدالدوله.


تجارب السلف

متن کامل کتاب در این فایل قرار دارد.

دیدگاه‌ها  

#6 پاسخ: خاطرات رصدخانه ملی ایران - کتاب اول، بخش اولنادر 1397-06-20 13:24
با چهار تا کارنابلد (منجمین لزوما تلسکوپ ساز نیستند) که یکی سودای نمایندگی مجلس داره، دیگری اصلا معلوم نیست وظیفه اش چیه، مسوول قله است یا چیز دیگر (بدون کمترین تحصیلاتی در زمینه ی مدیریت پروژه)، دیگری دنبال فدراسیون تیراندازی و بقیه هم یه مشت تازه کار نوآموز نمی شه که پروژه کلان اجرا کرد به این امید که اگه بشه چی می شه !!!!!!

همون ده سال پیش یه تلسکوپ دو متری گذاشته بودن دینوا، هم چیز کلی یاد می گرفتیم،‌ هم خرجش به مراتب کمتر بود و تا الآن هم کلی باهاش مقاله داده بودیم.
#5 پاسخ: خاطرات رصدخانه ملی ایران - کتاب اول، بخش اولاروین 1397-01-19 16:59
متن را الان کامل خواندم. به نظرم بسیار مهم است و مایه شرم و تاسف...
چند نکته و سوال دارم:
آقای دکتر حتما شما هم اشتباهاتی داشتید همانطور که خودتان در یادداشت های روزانه اشاره کردید. اما آیا اشتباهات مدیریتی و شاید علمی، که طبیعی هم هست، باعث برکناریتان شد؟ و چرا شما را ناگهانی کنار گذاشتند؟ و کسی را که خود شما باعث استخدامش شدید، به جای شما گذاشتند؟ آیا شما از مدیریت فعلی راضی هستید (که بعید می دانم)؟ اگر نیستید چرا در این زمینه روشنگری نمی کنید؟
متاسفانه در سایت رصدخانه ملی کوچکترین اشاره ای به شما نیست. کسی که باعث و بانی این اتفاق بوده، درست یا نادرست، کامل یا ناقص! اگر شما نبودید این پروژه هم نبود. واقعا مایه شرم و تاسف است این اتفاقات...
#4 پاسخ: خاطرات رصدخانه ملی ایران - کتاب اول، بخش اولنادر 1396-12-15 09:29
انتشار این خاطرات بسیار بسیار از جنبه ی تاریخی و آشنایی با فرهنگ کار علمی در ایران بسیار مفید هستند، به خصوص با توجه به شرایط به وجود آمده و سیر تحولات در اجرای پروژه ی رصدخانه ی ملی.
#3 پاسخ: خاطرات رصدخانه ملی ایران - کتاب اول، بخش اولنادر 1396-12-15 09:25
من هم این درس را با جناب دکتر منصوری گذرانده ام و کلاس بسیار خوبی بود. البته میزان یادگیری بسته به میزان علاقه و کار خود دانشجو فرق می کنه. خیلی وقت ها باید کلیات و نکات کلیدی رو در کلاس یاد لبگیری و مابقی محاسبات جزيي‌ را خودتان دنبال کنید. متاسفانه کلاس هایی که اساتید همه چیز را جویده تحویل دانشجو می دهند زیاد مفید نیستند. کلاس باید محل بحت و یادگیری فکر کردن باشد.
#2 درمورد دیدگاه 1فاطمه 1396-12-15 02:57
من متعجبم کسی که نمیتونه حتی کلمه ارائه رو درست بنویسه (اشتباهات تایپی بماند. . . )چطور درمورد نسبیت عام صحبت میکنه ؟
#1 پاسخ: خاطرات رصدخانه‌ی ملی ایران - دفتر اولسهراب 1396-03-15 00:00
با سلام، جناب دکتر منصوری، چرا در مورد درس نسبیت عام و خاطرات ان چیزی نمی نویسید ? کجای دنیا این درس رو با پاور پوینت اراعه می دهند ? اوایل همه کلاس فکر می کردن سطح کلتس ایشان بالا هست و .. اما بهد از چند جلسهدبه عمق فاجعه پی بردیم. به قول یکی از دوستان جزوه نسبیت عام 1 حضرت منصوري افتضاح ترين متن (به نظر علمي ) هست. خدا مي داند چند میلیون بابت ان کلاس از دانشگاه می گیرید ? یا در مورد طفره رفتن هایتان از جواب به سوالات با استفاده از تکنیک های مغلطه نیز خاطراتی را بیان کنید تا مردم شما را نیز مانند دکتر حسابی بشناسند، ارزشمند ترین کار شما در طول عمرتان جلوگیری از ایجاد بتی به نام محمود حسابی بود، امیدوارم کسی پیدا شود تا بت منصوری را نیز بشکند و انحصار گرانش و باند بازی شما را خاتمه دهد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید